Rifat Minare Üzüm Şırası 1Lt.

13.00

Üzüm bağından muhabbeti eksik olmayan sofralara…

Aromasını ve sağlığa faydasını üzümden alan bir tat, Kuru Üzüm Şırası. Yüzyıllardır süren bir içecek geleneği olarak, bugün de en güçlü beden temizleyici özelliktedir. Serinletici etkisiyle zihinsel yorgunluğunuzu alır ve size canlılık kazandırır. Kuru Üzüm Şırası sofranıza serinlik, arkadaşlarınıza muhabbetinize neşe katacak.

Stok Kodu: rmş Kategoriler: , Etiketler:

Açıklama

Şıra ve Yararları

Şıranın ana maddesi üzümdür. Üzüm şırası iyi bir enerji kaynağı, iyi bir besin ve faydalı bir içecektir. Özellikle bedensel gelişmede, deri ve saç beslenmesinde ateşli ve iltihaplı hastalıklarda, madensel tuz eksikliklerinde, böbrek ve karaciğer hastalıklarında oldukça yararlıdır.

Kanda oksijen taşınmasını sağlayan hemoglobin hücrelerinin oluşumunda gerekli olan demir ve böbreklerin çalışması ve kalp atışlarının düzenlenmesini sağlayan potasyumu bol miktarda içermektedir. Bilimsel araştırmalar sonucunda kuru üzümün, sindirim sistemini sağlıklı tutan inülin bir madde olduğu ortaya çıkmıştır.

Üzüm kabuklarında yüksek oranda resveratrol maddesi sayesinde kansere karşı savaşmakta, antioksidan görevi sayesinde yağlı bileşiklerin kılcal damarlarda birikmesini engellemekte veya kanı sulandırarak koroner kalp hastalıklarına karşı vücudu korumaktad